♥ Při kopírování z tohoto blogu na váš blog uvádějte prosím zdroj. Děkuju...=o) ♥

Prosinec 2007

Rychlá fakta

24. prosince 2007 v 0:25 | IchbinTeufelin |  Fakta o koních
>>> Koně, oslové a zebry patří do stejné rodiny savců zvané Equidae (koňovití).
>>> V těle koně je okolo 250 kostí, záleží na každém plemeni zvlášť.
>>> Obvyklá výška u poníků je pod 144 cm.
>>> Koně jsou krásně zbarvení a elegantní. Stejně jako nenajdeme dvě úplně stejné sněhové vločky, také barvy a značky u koní jsou jedinečné.
>>> Tato zvířata byla domestikována již v roce 4500 před naším letopočtem.

Veselé Vánoce

23. prosince 2007 v 2:57 | IchbinTeufelin |  Vzkazy
*2802*..Tak zase po roce,
máme tu Vánoce...
Vánoční nálada,
všechny nás ovládá...
Chci vám jen za sebe poslat pár řádků,
příjemné prožití vánočních svátků...
Cukroví s vanilkou, šupinku pro štěstí,
spoustu světýlek na vašem náměstí...
Hodně dárků na Vánoce,
ať se daří v novém roce...!!!
*2494*

Čauki lidi!!! Obejmi mě miláčku *215*
X-mas smile *1268*. Tak tu máme zase Vánoce a já vám přeju, aby jste je měli krásné, plné radostných chvil a hlawně štěstí. Koukám na tebe *18*. Taky vám přeju super Silvestra, ale nepřežeňte to.... Hroznej smích *3*. No a taky samozřejmě šťastný nový rok!!! . Tak se mějte zatím moc hezky, užívejte chvíle volna a pohody a zůstaňte mi věrní i v tom novém roce!!! *1743*

Waše IchbinTeufelin
Ďáblík *66*.

Vzácné plemeno: Eriskay

23. prosince 2007 v 2:43 | IchbinTeufelin |  Vzácná plemena

Eriskay

Eriskayský poník je posledním pozůstalým poníkem narozených na ostrovech Western ve Skotsku. Jeho původ je starobylý, je spojen s Kelty a Skandinávií. Měří asi 122 až 134 cm. Před mnoha stoletími byli poníci využíváni na farmách, často nosili rašelinu nebo chaluhy. Přesto se od počátku 19. století počet Eriskayských poníků velmi snížil. Jen hrstka jich žije na malém ostrově Eriskay na Vnějších Hebridách. Tito poníci jsou vzácnější než panda velká.

Obrázek “http://www.ansi.okstate.edu/breeds/horses/eriskay/EriskayPonies.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.ansi.okstate.edu/breeds/horses/eriskay/IainMackPeebles.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
..........................................Obrázek “http://www.ansi.okstate.edu/breeds/horses/eriskay/charlfoal.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vzácné plemeno: Sorraia

2. prosince 2007 v 21:34 | IchbinTeufelin |  Vzácná plemena

Sorraia

Koně Sorraia jsou velmi staří, byli zobrazeni už na prehistorických malbách v jeskyních v jižní Ibérii. V současné době jich žije už jen 200 kusů. Byli objeveni v roce 1920, je neuvěřitelné, že takový divoký primitivní kůň přežil tolik let v Evropě. Stáda Sorraiů můžeme dnes stále vidět v Portugalsku. Měří asi 135 až 145 cm. Tito sladcí koně velikosti poníka mají často pruhovaný hřbet nebo zebří pruhy na nohách.
Obrázek “http://www.ansi.okstate.edu/breeds/horses/sorraia/Sorra1.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.. Obrázek “http://www.ansi.okstate.edu/breeds/horses/sorraia/Sorra3.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby...................................Obrázek “http://www.ansi.okstate.edu/breeds/horses/sorraia/Sorra2.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Moje keci ohledně fotek a výročí blogu

2. prosince 2007 v 21:14 | IchbinTeufelin |  Vzkazy
Čau lidi!!! Papá *711*Obejmi mě miláčku *215*

Často tu mívám komentáře, kde se mě ptáte, jestli si můžete stáhnout fotku toho a toho koně, např. do virtuální stáje. Na to se ani nemusíte ptát...
*1743*Pokud fotku do virtuální stáje chcete, tak si ji stáhněte, protože moc často sem na blog nechodím a tak než zjistím, že tu mám od vás komentář, tak uběhne třeba i týden...a to se vám asi nechce tak dlouho čekat...*1743*

Jinak, za pár dní (to je 8.prosince) slaví tento blog svoje první narozeniny!!! Hopsahejsa *82*Tímto bych vám teda chtěla poděkovat, že sem chodíte, přestože tady toho moc nepřibývá...bohužel nemám moc času, starat se o 3 blogy. Jsem ráda, že tak nějak stíhám aspoň dva, i když to taky dost zanedbávám. To víte - škola...Ach jo *920*Takže ještě jednou děkuju...

Waše IchbinTeufelin
Ďáblík *66*


Vaše případné dotazy a připomínky pište na IchbinTeufelin@seznam.cz
*1743*