♥ Při kopírování z tohoto blogu na váš blog uvádějte prosím zdroj. Děkuju...=o) ♥

Říjen 2007

Vzácné plemeno: Berberský kůň

14. října 2007 v 13:24 | IchbinTeufelin |  Vzácná plemena

Berberský kůň

Krásný slunečný ostrov Great Abaco na Bahamách, podél pobřeží Floridy, to je domov vzácného vymírajícího plemene - Berberského koně. Je to potomek španělského berbera. Toto ohrožené plemeno bylo přivezeno do Ameriky v Kolumbových dobách a v současné době je uveden v americkém registru koní jako ,,Abaco Barb" (berberský kůň). Měří asi 144 až 154 cm, rozmnožuje se velmi obtížně a je uveden jako vážně ohrožené plemeno. Berberský kůň v současné době čítá jen 10 koní v jednom stádu, kde je pouze jeden hřebec. Tento neutěšený stav má na svědomí civilizace a změna přirozeného prostředí. Dnes již existuje několik aktivit snažících se zachránit tyto krásné koně se svým hrdým dědictvím.

Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs//pics/encyklopedie_plemen/berber03.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.......................................... Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs/pics/encyklopedie_plemen/berber02.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

....................Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs/pics/encyklopedie_plemen/berber01.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vzácné plemeno: Poník Skyros

14. října 2007 v 13:04 | IchbinTeufelin |  Vzácná plemena

Poník Skyros

Podle zákona na ostrově Skyros v Řecku není dovoleno skyrské poníky vyvážet. Prognóza jejich existence v budoucnosti je značně znepokojivá. Měří asi 112 až 122 cm a jsou cenění pro svou životní sílu. Poslední sčítání ukazuje, že na ostrově žije jen již 140 poníků a existuje obava, že tento počet se ještě sníží a u tohoto plemene může dojít k úplnému vymření. Útočiště bylo založeno na ostrově Korfu a byly zahájeny záchranné aktivity.


.....................................Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs/pics/encyklopedie_plemen/skyros2.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

........................Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs/pics/encyklopedie_plemen/skyros.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby..

Vzácné plemeno: Appaloosa

14. října 2007 v 12:47 | IchbinTeufelin |  Vzácná plemena

Appaloosa

Appaloosa je vzácné, jedinečné plemeno s významnou historií. Koně Appaloosa byli dovezeni do Spojených států španělskými průzkumníky. Indiáni je ukradli a obchodovali s nimi, a tak se skvrnití koně brzo rozšířili na sever. Jsou známí svou skvrnitou srstí a vynikají v různých disciplínách včetně westernové zábavy, hrách, při práci s dobytkem a drezuře. Obecně měří asi 142 až 169 cm a má charakteristicky skvrnitou srst. Je ceněno pro snadné ovládání a spolehlivost, je vhodné jako rodinný kůň.

Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs/pics/encyklopedie_plemen/appaloosa.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
........................................................................Obrázek “http://www.horses-online.cz/docs/pics/encyklopedie_plemen/appaloosa2.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Historie rodea

8. října 2007 v 21:48 | IchbinTeufelin |  Historie...
Rodeo vzniklo na počátku 19.století - tehdy se jednalo o způsob sčítání a označení dobytka. Dnes se rodeo provozuje před velkým množstvím diváků jako sport pro potěšení. Kovbojové měli díky rodeu šanci ukázat své dovednosti, styl jízdy a práci s lasem. Nejdříve bylo pořádáno rodeo (pochází ze španělského slova rodear, které znamená ,,obklopit" a vyslovuje se ,,ro-day-oh"), později den ukončila přehlídka či soutěž dovedností kovbojů, neboli ,,vaqueros". V současné době se více než 170 000 fanoušků sočně účastní National Finals Rodeo v Las Vegas v Nevadě, aby mohli na vlastní oči vidět chytání telat lasem, jízdu na býcích, jízdu na divokých koních, zápas s býkem a mezi jezdci velmi populární slalom mezi sudy.