♥ Při kopírování z tohoto blogu na váš blog uvádějte prosím zdroj. Děkuju...=o) ♥

Srpen 2007

Přemož svůj strach

15. srpna 2007 v 12:47 | IchbinTeufelin |  Tipy a rady
Ačkoli se to většině z nás může zdát podivné a možná i směšné, někteří z nás se koní bojí. Ale na tom není směšného vůbec nic! Jste rozpolcení mezi láskou ke koním a strachem z nich? Přemož svůj strach!

1.) Uvědom se, čeho se vlastně bojíš! Máš nějaké předchozí špatné zkušenosti s koňmi? Nebo nemá tvůj strach žádný vědomý podklad?
2.) Čti si knížky o koních! Čti si zábavné i naučné knížky, které tě natolik zaujmou, že budeš mít chuť na vlastní kůži poznat, jestli koně takový doopravdy jsou.
3.) Mluv o svém strachu! Svěř se své nejlepší kámošce / nejlepšímu kamarádovi. Pokud se bojíš, že by se ti smál/a, promluv si s mamkou nebo tátou. Uleví se ti! Mluvit o strachu a problémech pomáhá všem!
4.) Buď s koňmi! Nikdo neříká, že musíš hned začít jezdit! Ze začátku se s nimi můžeš mazlit nebo jim nosit pamlsky (samozřejmě po dohodě s majtelem).
5.) Staň se členkou / členem jezdeckého oddílu! Snaž se co nejvíc dozvědět a naučit od zkušených jezdců. Začni rozhodně s nějakým hodným a klidným poníkem, který ti nebude tropit neplechu, starej se o něj a dobře se poznejte. Nennech se vyhecovat k ježdění, pokud se necítíš připravená/ý. Času je dost!
6.) Nasedni a zamiluj si koně!
Usmívající se *6*

Pečuj o kopyta

15. srpna 2007 v 12:27 | IchbinTeufelin |  Tipy a rady
V letním období je nutné dbát o kopýtka koní pečlivě, obzvlášť, pokud je venku dlouhodobě suché počasí. Rohovina v suchu snadno ztvrdne a může začít praskat! A jak by taková péče měla vypadat?

1.) NAMÁČENÍ: Při každé vyjížďce se s koníkem zastav na 10 - 15 minut v rybníce nebo v potoce a nech mu kopýtka zchladit. Pokud takovou možnost nemáš, nauč ho klidně pokládat nohy do kbelíku se studenou vodou. Nejprve ho nauč stát v kbelíku jednou nohou a později oběma, a dopřej mu asi desetiminutovou lázeň (nejprve mu namoč přední a potom i zadní kopýtka). Každodenní krátký kontakt s vodou umožní, aby rohovina natáhle vlhkost a zůstala pružná.
2.) MAZÁNÍ: Pravidelně koníkovi ošetřuj kopýtka speciálním mazáním, které zakoupíš v prodejně s jezdeckými potřebami (většinou mívají i speciální směsi určené na léto). Pokud se ti směs nechce kupovat, můžeš použít i rostlinný olej. Mazání rohovinu zvláční a dodá kopýtku pružnost a odolnost.